Detektyw

REDIGO

Po 20, kilku ... latach pracy w branży detektywistycznej, nabieramy przekonania, że NIGDY nie było tak wielu oszustów działających pod szyldem „detektyw”, w ciągu ostatniego roku mieliśmy kilku klientów którzy padli ofiarą bardzo prostego mechanizmu wyłudzenia. Kiedy ktoś dzwoni do biura detektywistycznego nie ma pojęcia, jak wygląda w praktyce ta praca, nie ma absolutnie NIC WSPÓLNEGO z obrazem wykreowanym w telewizyjnych serialach i to jest bezczelnie wykorzystywane przez przestępców.

Oszust działa prosto: promuje stronę w Google, odbiera telefon, ucisza rozmówcę, zmuszając do podania jakiejś frazy, dowolnych słów których się uczepi i jak najszybciej poda cenę usługi, zażąda zaliczki i koniec pracy, jak ktoś nie chce to się rozłącza i odbiera następne telefony, raport z internetu zrobi jakiś student przy kompie, a zdjęcia na dowód że był na obserwacji jakiś przejeżdżający obok kolega, taksówkarz … jak to nazwać ? … rympał ? … wyrwa ?

Każdy kto bez dokładnego zapoznania się ze sprawą (a żadna rozmowa na temat sprawy jeżeli jest uczciwie prowadzona nie potrwa krócej niż godzinę) i wglądu we WSZYSTKIE dokumenty, poda cenę … jest oszustem, czynności detektywa sprowadzają się do godzin spędzonych w terenie na obserwacji, rozpytaniu, wywiadzie technicznym, dalszych godzin na analizę zebranego materiału, oraz kosztów zużytego sprzętu, paliwa, wyżywienia, itd. … Zanim się rozpocznie dochodzenie można TYLKO ZGADYWAĆ Z SUFITU ile będzie tych godzin i kilometrów, więc: - Jeżeli ktoś Państwa nie wypytał dokładnie i szczegółowo o wszystkie osoby, zdarzenia, dokumenty, numery telefonów, adresy, itd., to zmyśla warunki usługi, liczy tylko na to ile może „wyrwać zaliczki”; - Jeżeli ktoś podał zamkniętą cenę usługi, nie wpisuje w umowie dalszych rozliczeń, godzin pracy, to znaczy, ze z góry wie, że się nie napracuje więcej niż to konieczne, czyli CELOWO zmierza do oszustwa, gdyż umowa o usługi detektywistyczne jest umową o staranne działanie jak obsługa prawna NIE MOŻNA SIĘ SKUTECZNIE UMÓWIĆ NA EFEKT PRACY, nawet jeżeli tak jest zapisane taka umowa nie obowiązuje ... w ten sposób oszust po dostarczeniu jakichś absurdalnych losowych zdjęć czy informacji z internetu jest „czysty”, skasował zaliczkę i szuka następnego „jelenia”, przypadki te stały się tak częste, że nas po prostu nas zmusiły i zmotywowały do rozpoczęcia promocji uczciwych usług, nie chcemy się wstydzić słowa „detektyw”.

Ostrzegamy szczególnie przed świeżo wypromowanymi witrynami „detektywów”, w ciągu ostatnich miesięcy ustaliliśmy dwie zorganizowane grupy przestępcze, zakładające rzekome biura detektywistyczne „na słupa” i po kilku miesiącach działalności kiedy oszukani zaczynają sprawiać problemy, znikających „w Polsce”, żeby wypłynąć w innym mieście pod inną nazwą …

PAMIĘTAJCIE – każdy kto przyjmuje zlecenie po krótkiej rozmowie telefonicznej i wysyła następnie jakieś osoby z pobliskiego terenu, które przywożą tylko umowę do podpisania i kasują zaliczkę ZAPEWNE JEST ZWYKŁYM ZŁODZIEJEM.

Należy też zwrócić szczególną uwagę na osoby proponujące przez telefon działania nielegalne, np. zakładanie podsłuchów, w Polsce nie wolno zakładać podsłuchów … niestety oszuści udający detektywów to często osoby powiązane z półświatkiem lub wręcz zawodowi przestępcy, niczym się nie różniący od wyłudzających pieniądze metodą na wnuczka. Prawdziwego detektywa który faktycznie przygotowuje się do pracy NAJŁATWIEJ poznać po tym, że najpierw przesłuchuje i spisuje protokół, jak na komisariacie, to w końcu prawie ta sama praca :)


P.A.W. REDIGO sp. z o.o.
Dane firmowe/dane do faktury:
Kasztanowa 20/8
53-125 Wrocław

Signal: 792 430 078
NIP: 8942862533
REGON: 933042312
KRS: 0000221414
nr wpisu MSWiA: RD-41/2008

Działamy także na terenie:
Detektyw Wrocław

Detektyw

Wrocław
Detektyw Wałbrzych

Detektyw

Wałbrzych
Detektyw Legnica

Detektyw

Legnica
Detektyw Jelenia Góra

Detektyw

Jelenia Góra
Detektyw Lubin

Detektyw

Lubin
Detektyw Głogów

Detektyw

Głogów
Detektyw Świdnica

Detektyw

Świdnica
Detektyw Bolesławiec

Detektyw

Bolesławiec
Detektyw Oleśnica

Detektyw

Oleśnica
Detektyw Oława

Detektyw

Oława
Detektyw Dzierżoniów

Detektyw

Dzierżoniów
Detektyw Zgorzelec

Detektyw

Zgorzelec

Teren działania

Wszelkie materiały umieszczone w serwisie prezentujące warunki wykonania usług i/lub sprzedaży produktów, są informacją handlową i nie  mogą być uznana za ofertę w rozumieniu art. 66 ustęp 1 Kodeksu  Cywilnego. Stanowią one zaproszenie do rokowań w rozumieniu art. 71  Kodeksu Cywilnego. Prezentowane dane nie stanowią oferty handlowej w  rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.