Detektyw Wałbrzych

REDIGO

Wałbrzych (niem. Waldenburg, śl-niem. Walmbrig, Walmbrich, cz. Valdenburk, Valbřich) – miasto na prawach powiatu na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim nad Pełcznicą. Jest to jedno z najczęściej pojawiających się aktach naszych spraw miasto polskie, nasi detektywi wykonywali dużo zleceń na tym terenie.

Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środkowych w pasmie Gór Wałbrzyskich. Historycznie na Dolnym Śląsku. Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, akademickim i naukowym Polskiej Akademii Nauk, miastem o funkcjach przemysłowo-handlowo-usługowych z rozwijającymi się funkcjami ośrodka turystycznego.

Możemy się tu więc spodziewać każdego rodzaju sprawy dla detektywa, od prostych sąsiedzkich utarczek do poważnych śledztw kryminalnych. Dawniej bardzo ważnym i potężnym ośrodkiem przemysłowym Dolnego Śląska. Upadek przemysłu w dzisiejszych czasach przyczynił się niestety do wzrostu przestępczości, nasi detektywi rozwiązywali szereg spraw gospodarczych na tym terenie.

Według danych GUS z 30 czerwca 2020 r. miasto zamieszkiwały 110603 osoby. Jest to więc średniej wielkości miasto, nie gwarantuje pracy jedynie detektywom wyspecjalizowanym w sprawach korporacyjnych. Według danych z 31 grudnia 2010 roku powierzchnia miasta wynosiła 84,70 km². Wałbrzych graniczy z 4 miastami: Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój (na zachodzie), Jedlina-Zdrój (na południowym wschodzie), Świebodzice (na północy) oraz 4 gminami: Mieroszów, Walim, Stare Bogaczowice, Świdnica. Wszystkie te miejscowości i gminy są również obszarem działania naszych detektywów.

W latach 1999–2002 Wałbrzych miał status miasta na prawach powiatu, a w latach 2003–2012 miasto wchodziło w skład powiatu wałbrzyskiego. Decyzją Rady Ministrów, od 1 stycznia 2013 prawa powiatu zostały miastu przywrócone. Miasto ma bardzo dużą ilość osiedli w różnych dzielnicach. Niektóre osiedla były wzorowane na angielskich osiedlach np. w dzielnicy Sobięcin wzorowano się na londyńskim West End i East End. Były to projekty niemieckie. Taki rodzaj zabudowy z wieloma urozmaiceniami czyni pracę detektywa łatwiejszą, gdyż zwiększa ilość możliwych ustawień zespołów obserwacji. Oprócz nich można wyróżnić różnego rodzaju nazwy historyczne lub zwyczajowe odnoszące się do różnych części miasta.

Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym o rozwiniętym przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, szklarskim, chemicznym, włókienniczym, odzieżowym, spożywczym. Szczególnie rozwinięty jest przemysł ceramiczny, oraz przemysł motoryzacyjny. Niestety w wielu upadających firmach tych branż doszło do nadużyć, kilka tego rodzaju spraw gospodarczych było okazją do pracy dla któregoś z naszych detektywów.

Był on dawniej dużym ośrodkiem wydobycia i przetwórstwa węgla kamiennego. W Wałbrzychu działały trzy duże kopalnie węgla kamiennego (Wałbrzych, Victoria, Julia). Ostatnią kopalnię zamknięto w połowie lat 90. Obecnie działa jedna koksownia (Victoria). Wynikające z zamknięcie kopalń bezrobocie pchnęło wielu ludzi na drogę przestępstwa, nasi detektywi mieli tego okazje doświadczyć naocznie.

W północnej części Wałbrzycha zlokalizowana jest podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obejmująca tereny o łącznej powierzchni 194,27 ha. Ogółem na koniec 2002 roku było 14 195 podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w systemie REGON. W skład tej liczby wchodziło 9468 zakładów osób fizycznych, 771 różnego rodzaju spółek, 51 spółdzielni oraz 4 przedsiębiorstwa państwowe. Na koniec 2004 roku liczba podmiotów w systemie REGON wynosiła już 14 688, w tym 778 spółek, 50 spółdzielni i tylko 1 przedsiębiorstwo państwowe. Niestety podczas przekształceń własnościowych doszło do wielu afer, nasi detektywi uczestniczyli w kilku postępowaniach z nimi związanych. W lipcu 2011 r. w Wałbrzychu było 6938 zarejestrowanych bezrobotnych.

Nasza agencja wywiadowcza zaprasza do lektury pozostałej zawartości serwisu, nasi detektywi oczekują na wzywania z Państwa strony. Jako jedna z niewiele tego typu firm w Polsce oferujemy wszystkie rodzaje usług detektywistycznych na najwyższym poziomie. Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda musicie trochę poczekać!

P.A.W. REDIGO sp. z o.o.
Dane firmowe/dane do faktury:
Kasztanowa 20/8
53-125 Wrocław

Signal: 888 855 543
NIP: 8942862533
REGON: 933042312
KRS: 0000221414
nr wpisu MSWiA: RD-41/2008

Działamy także na terenie:
Detektyw Wrocław

Detektyw

Wrocław
Detektyw Wałbrzych

Detektyw

Wałbrzych
Detektyw Legnica

Detektyw

Legnica
Detektyw Jelenia Góra

Detektyw

Jelenia Góra
Detektyw Lubin

Detektyw

Lubin
Detektyw Głogów

Detektyw

Głogów
Detektyw Świdnica

Detektyw

Świdnica
Detektyw Bolesławiec

Detektyw

Bolesławiec
Detektyw Oleśnica

Detektyw

Oleśnica
Detektyw Oława

Detektyw

Oława
Detektyw Dzierżoniów

Detektyw

Dzierżoniów
Detektyw Zgorzelec

Detektyw

Zgorzelec

Teren działania

Wszelkie materiały umieszczone w serwisie prezentujące warunki wykonania usług i/lub sprzedaży produktów, są informacją handlową i nie  mogą być uznana za ofertę w rozumieniu art. 66 ustęp 1 Kodeksu  Cywilnego. Stanowią one zaproszenie do rokowań w rozumieniu art. 71  Kodeksu Cywilnego. Prezentowane dane nie stanowią oferty handlowej w  rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.