Rodzaje podsłuchów

REDIGO

Nadajniki częstotliwości radiowej (RF) – podsłuch radiowy

Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław

Nadajniki radiowe to urządzenia do przekazywania dźwięku i /lub obrazu po częstotliwości radiowej (RF). Użycie ich polega na umieszczeniu nadajnika radiowego w obiekcie i słuchaniu za pomocą odbiornika ( zasięg tego typu urządzeń wynosi od kilku metrów do kilkunastu kilometrów). Jednym z najbardziej niesławnych przykładów użycia podsłuchu RF była historia "The Thing", kiedy w 1952 roku znaleziono urządzenie do słuchania RF w rzeźbionej drewnianej pieczęci, która została podarowana przez radzieckie dzieci ambasadzie USA w Moskwie i wisiała w ambasadzie od 1946 roku.

Podsłuchy RF mogą być obecnie niezwykle małe i być ukryte w prawie wszystkim, w tym listwy przypodłogowe, ramki do zdjęć, wtyczki, zabawki, biżuteria, przedmioty codziennego użytku itp. Stosunkowo niedrogie i łatwe w użyciu,

Zakres częstotliwości wykorzystywany przez podsłuchy RF jest bardzo szeroki., a te częstotliwości radiowe ale można je wykryć za pomocą specjalistycznego sprzętu używanego przez specjalistów TSCM. Podstawowe detektory RF, które można kupić stosunkowo tanio, będą w stanie wykryć tylko ograniczone częstotliwości i dadzą Ci fałszywe poczucie bezpieczeństwa, a więc zawsze najlepiej zdecydować się na usługi profesjonalnych zespołów TSCM.

Prywatny Detektyw wrocław

Dyktafony do dyskretnego nagrywania
Prywatny Detektyw wrocław

Cyfrowe dyktafony mogą przybierać dowolną formę: małe, skromne urządzenia z prostym wyświetlaczem lub bez, obsługą jednym klawiszem, aktywacją głosem lub programowo sterowane wraz z potężnymi narzędziami do analizy dźwięku stanowią doskonałe urządzenie podsłuchowe. Nowoczesna technologia nagrywania dźwięku pozwala na ukrycie dyktafonów w dowolnym miejscu, uzyskanie bardzo dobrego jakościowo materiału i całkowitą miniaturyzację urządzenia co pozwala na całkowity kamuflaż. Ceny dyktafonów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych a jednoczenie należy zaznaczyć, że są bardzo trudne do wykrycia bez specjalistycznego sprzętu. Obecnie dostępne urządzenia pozwalają nagrać kilkudniowy materiał i pozostawać w stanie czuwania nawet 6 miesięcy

Prywatny Detektyw wrocław

PODSŁUCH GSM
Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław

GSM to skrót od Global System for Mobile Communication i jest standardową cyfrową siecią komórkową używaną w Europie i na całym świecie. Telefony GSM używają wymiennych kart SIM (Subscriber Identity Module) zawierających konfiguracje dostępu do sieci (terminal abonencki) Podsłuch GSM to bezprzewodowe urządzenie do podsłuchiwania, wyposażone w kartę SIM i transmitujące pozyskany materiał przez sieć telefonii komórkowej, dzięki której możemy dostać dostęp do urządzenia podsłuchowego z dowolnego miejsca (oczywiście tam gdzie dostępna jest dowolna sieć GSM) na zasadzie zwykłego połączenia telefonicznego. Podsłuchy GSM mogą być ukryte w typowych produktach konsumenckich, różnych urządzeniach, akcesoriach elektronicznych, lampach itp. Najlepiej sprawdzają się w produktach z dostępem do stałego zasilania AC/DC, ale mogą być również zasilane bateryjnie.

Główne powody, dla których są one powszechne stosowane:

  • Prosta konstrukcja - proste do ukrycia w samochodach lub obiektach. Są to przeważnie bardzo małe urządzenia z mikrofonem, modułem nadawczo-odbiorczym GSM i baterią (jeśli nie są zasilane zewnętrznie). Wszystko, co jest potrzebne, to aktywna karta SIM.

  • Zasięg - praktycznie globalny a zastosowane wysokoczułe mikrofony potrafią odbierać wyraźny dźwięk z 10-15 m. Ponieważ są oparte na technologii GSM mają również możliwości śledzenia.

  • Niedrogie i łatwe do nabycia - łatwo je kupić w Internecie z dużą różnorodnością kamuflażu za mniej niż 80 zł.

Większość podsłuchów GSM ma ustawienia, które można łatwo modyfikować zdalnie, wysyłając prostą wiadomość SMS: aktywację głosową, poziom czułości mikrofonu, funkcję antydetekcji i wiele innych. Można je również ustawić tak, aby oddzwaniały lub wysyłały smsy do podsłuchiwaczy po wykryciu głosu lub ruchu, albo przechowywały nagrania bezpośrednio na karcie pamięci w celu pobrania ich w późniejszym czasie.

Wymóg prawny rejestrowania kart SIM w naszym kraju nie stanowi większego problemu ponieważ można w podsłuchach GSM korzystać z kart SIM operatorów z krajów gdzie nie ma takiego wymogu (np. Republika Czeska). Sporym minusem tego typu urządzeń jest to, że w większości przypadków są łatwe do wykrycia przt pomocy niedrogiego sprzętu.


Wavecom Podsłuch 2.4 GHz
Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław

W ciągu ostatnich kilku lat pasmo ISM 2,4 GHz stało się bardzo popularne w sytuacjach ukrytego podsłuchiwania, a na rynku dostępne są setki produktów (legalnie i nielegalnie), umożliwiające korzystanie z tego pasma.

Najbardziej popularnymii produktami są moduły nadajnika typu Wavecom, który jest ogólnie dostępnym produktem przeznaczonym do przekazywania sygnału wideo z jednego pomieszczenia do drugiego i jest ograniczony do kilkudziesięciu metrów.

Największa ilość modułów sprzedawana jest jako ukryte w różnych urządzeniach z 2,4 GHz takich jak radio zegar, lampy itp.

Wavecom jest skrótem od „Wireless Audio Video Everywhere Communicator” i odnosi się do modułu RF 2,4 GHz wyprodukowanego w Chinach przez Chia-Heir Group i powszechnie sprzedawanego na całym świecie.

Moduł jest dostępny w wielu produktach dostępnych na rynku i często znajduje się wbudowany w produkty wideo dostępne w sklepach z produktami podsłuchowymi, które bezproblemowo kupimy przez Internet.

Moduły są dostępne w różnych konfiguracjach, systemach NTSC, PAL i SECAM, a także tylko do transmisji audio, a także przesytu danych o dużej i niskiej prędkości.

Sygnał RF jest modulacji FM z częstotliwością środkową między 2400-2483.5, jednak specjalne wersje są również dostępne w następujących pasmach:

900-928 Rzadko
2150-2162 Często
2300-2500 Często
2400-2483.5 Najczęściej używane
2500-2700 Użycie msds

Anteny są dostępne jako lewa lub prawa, okrągła spolaryzowana (LHCP jest najbardziej popularny).

Dostępne są również specjalne wzmacniacze mocy i anteny o wysokim zysku, które umożliwiają znaczny zasięg transmisji.

Dostępna jest również płytka rozszerzająca częstotliwość (PROM), która umożliwia użytkownikowi modyfikowanie parametrów pracy modułu w celu przesyłania od 2300 do 2700 MHz.

Najpopularniejszym produktem jest czterokanałowy system audio i wideo, z pierwszym kanałem jest najczęściej używany.


Podstawowe częstotliwości A/V są wymienione w następnej tabeli, po których następuje pierwsze pięć harmonicznych w odpowiedniej kolumnie.

Kanał Częstotliwość H1 H2 H3 H4 H5
A 2.411 4.822 7.233 9.644 12.055 14.466
B 2.434 4.466 7.302 9.644 12.17 14.604
C 2.453 4.906 7.359 9.736 12.265 14.718
D 2.473 4.946 7.419 9.812 12.365 14.838

2.411 GHz (kanał A) jest najczęściej spotykaną częstotliwością.


Na rynku reklamowane są o zasięgu „do 100 metrów w pomieszczeniu”, realnie jest to 10-15 metrów, moc 0,25 mw (maksymalny zasięg ok 300 metrów na zewnątrz)

Typowe modyfikacje służące do wykorzystania jako urządzenie podsłuchowe:

Usunięcie wewnętrznego tłumika 9db, zwiększenie mocy o 2-8 mw (zasięg do 1000 metrów)

Modyfikacja MMIC Mod - zwiększenie mocy do 60mw

Dodanie mod DEMI RF Amp - 2,2 W z wejściem 10mw

Wzmocnione zasilanie i 18-krotny AMP, +30db, 1 W (zasięg wynosi 4-7,5 kilometra)

Dodatkowe elementy zestawu podsłuchowego:

Zewnętrzna antena „Małego wzmocnienia” (nominalna 8 dB)

Zewnętrzna antena „Średniego wzmocnienia” (nominalna 10 dB)

Zewnętrzna antena „Dużego wzmocnienia” (nominalna 14 dB)

Zewnętrzna antena omni-kierunkowa (0 wzmocnienia)

Wzmacniacz mocy

Moduł kamery typu pin-hole (kamera ukryta wewnątrz obudowy anteny)

Produkty Wavecom mają kanał 3 lub 4 wyjścia RF i pasmo bazowe A/ V (dostępne również z wyjściami komponentów S-Video Y/C).

Cyfrowa wersja wideo i audio jest dostępna w Chinach, i jest skierowana do HDTV i systemów Telewizji Cyfrowej (z możliwością dwukierunkowej wersji firewire / P-1394).

Moduły nadajnika OEM są dostępne za mniej niż 200 zł, wzmacniacze mocy za 100 zł. Cały system można kupić za 300 - 400 lub mniej.

Poziom mocy wyjściowej 100 mW jest popularny do podsłuchów tego typu (A/V), jednak; moduł może pracować nawet o mocy 500 mW a nawet 1 W, dodając tylko kilka dodatkowych elementów.

Moduły wykorzystujące tylko audio są również bardzo popularne jako ukryte podsłuchy.

Jeśli moduł podsłuchowy jest „wpięty” w instalację antenową z anteną kierunkową zewnętrzną umieszczoną np. na dachu, zasięg w gęstym obszarze miejskim może z łatwością wynieść nawet do 18 km.


Przykłady gotowych zestawów podsłuchowych:

1. Bezprzewodowy moduł RF dla urządzenia wejściowego

(Klawiatura, mysz, joystick, czytnik kodów kreskowych itp.)

Bardzo popularne dla klawiatury komputera, lub podsłuchiwanie modemu.

Kanał Częstotliwości
1 2.411
2 2.420
3 2.429
4 2.438
5 2.447
6 2.456
7 2.465
8 2.474

Przepustowość kanału 9 MHz

Modulacja FSK

Szybkość transmisji danych 19200 b/s (maks.)

Moc transmisji 0,5 mW (EIRP)

Rozmiar 55 x 51 x 15,5 mm


2. Bezprzewodowy RS-232

Popularne dla podsłuchiwania modemów

Częstotliwość pracy 2400 - 2483,5 MHz

Modulacja GMSK

Metoda modemu DSSS

Półdupleks - 192 kb/s

Współczynnik odprysku 3,127 Mcps


3. Nadajnik podsłuchów audio

Częstotliwość kanału 2.400 - 2.4835 GHz

Typ modulacji Cyfrowy FM

Kanał cyfrowy 80 Hz - 8 kHz / -3 dB ()


Mikrofon paraboliczny
Prywatny Detektyw wrocław

Mikrofon paraboliczny jest mikrofonem kierunkowym , wykorzystującym paraboliczny reflektor (lustro akustyczne) , aby zebrać i skupić fale akustyczne na przetwornik elektryczny , w podobny sposób jak satelitarne anteny paraboliczne robią z falami radiowymi . Chociaż brakuje im często dostatecznej wierności zebranego dźwięku, mikrofony paraboliczne mają dużą wrażliwość na dźwięki kierunkowe (charakterystyka super kardio), wzdłuż osi anteny i mogą odbierać odległe dźwięki. Typowe zastosowania tego typu mikrofonów obejmują nagrywanie dźwięków przyrody, takie jak nagrywanie odgłosów ptaków, nagrywanie w terenie dla transmisji sportowych i podsłuchiwanie rozmów, na przykład w szpiegostwie i organach ścigania. Mikrofony paraboliczne były używane w wielu częściach świata już podczas II wojny światowej, zwłaszcza przez Japończyków.

Mikrofony paraboliczne w zasadzie nie są używane w zastosowaniach gdzie wymagana jest wysoka wierność akustyczna, ponieważ używane parabole są za małe, aby osiągnąć odpowiednią charakterystykę niskich częstotliwości. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z kryterium Rayleigha obiekty paraboliczne mogą ogniskować tylko fale o długości znacznie mniejszej niż średnica ich apertury. Długość fali dźwiękowej w dolnym zakresie słyszalności dla ludzkiego słuchu (20 Hz) wynosi około 17 metrów; skupienie ich wymagałoby obiektu znacznie większego. Typowa paraboliczna misa mikrofonowa o średnicy jednego metra ma niewielką kierunkowość dla fal dźwiękowych dłuższych niż 30 cm, co odpowiada częstotliwościom poniżej 1 kHz. W przypadku wyższych częstotliwości można spodziewać się wzmocnienia o około 15 dB, jednak gdy długość fali dźwięku będzie porównywalna ze średnicą czaszy parabolicznej, dźwięk zanika. Mikrofony kierunkowe typu shotgun lub odpowiednio fazowane mikrofony innego typu mogą być stosowane jako alternatywa dla zastosowań wymagających kierunkowej selektywności o wysokim stopniu wierności akustycznej.

Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław
Prywatny Detektyw wrocław

MIKROFONY LASEROWE (OPTYCZNE) I MIKROFALOWE (MASER)
Prywatny Detektyw wrocław

Mikrofon laserowy zwany też mikrofonem optycznym – specjalistyczne urządzenie umożliwiające podsłuch dźwięku rozchodzącego się na pojedynczym wybranym, znajdującym się w zasięgu wzroku, obiekcie. Składa się z nadajnika laserowego, wymierzającego wiązkę w podsłuchiwany element (który wskutek rozchodzącej się fali akustycznej ulega niezauważalnym wibracjom akustycznym), oraz odbiornika, który rejestruje przesunięcia Dopplera wiązki, która powraca po odbiciu, czyli mikro odchylenia od częstotliwości emisji nadajnika. Falę dźwiękową rekonstruuje się, za pomocą odpowiednich dekoderów, na podstawie zarejestrowanych odchyleń

Mikrofony laserowe można wykorzystywać także do nasłuchu odległych pomieszczeń, poprzez wymierzanie wiązki w ich szyby, ściany i inne elementy konstrukcyjne.

Dostępne są też urządzenia podsłuchowe wykorzystujące skupione wiązki fal o częstotliwości innej niż laserowa, np. radiowej lub mikrofalowej (tzw. - Maser - mikrofon mikrofalowy - Microwave Amplification by Stimulated Emission of Radiation). W zależności od tego zróżnicowany jest ośrodek, na którym fala zatrzymuje się i rozprasza (odbicie sferyczne) i który w związku z tym istnieje jako przeszkoda i potencjalny cel dla mikrofonu. W przypadku światła widzialnego, fal podczerwonych, nadfioletowych oraz sporej części pasma mikrofalowego fala w zdecydowanej większości ulega odbiciu na każdym nieprzezroczystym ciele stałym i nie przenika dalej. Natomiast w paśmie radiowym oraz na niskich częstotliwościach mikrofalowych (np. telefonia komórkowa, WiFi 2,4 i 5,8 GHz) dopiero metal skutecznie powstrzymuje propagację fali w danym kierunku.

Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław

TEMPEST

Prywatny Detektyw wrocław Prywatny Detektyw wrocław

TEMPEST odnosi się do techniki, która jest używana do podsłuchiwania sprzętu elektronicznego przez ukryte emisje fal radiowych (a także przez dźwięki i wibracje). Cała elektronika emituje pewnego rodzaju ukryte sygnały RF, a przechwytywanie i przetwarzanie tych sygnałów umożliwia odzyskanie niektórych danych. Na przykład ukryte sygnały z ekranu komputera można przechwycić i przekonwertować z powrotem na obraz tego, co wyświetla ekran.

Do niedawna mogliśmy w tym zakresie polegać na programietypu open source autorstwa Martina Marinova o nazwie TempestSDR. Program ten pozwalał innym urządzeniom do emisji RF takim jak RTL-SDR czy HackRF przeprowadzać ciekawe eksperymenty projektu TEMPEST z monitorami komputerowymi i telewizyjnymi.

Obecnie dostępna jest nowa wersja programu TempestSDR GNU Radio o nazwie gr-tempest. Ta implementacja wymaga starszego GNU Radio 3.7, ale w źródłach na GitHub można znaleźć już wersję kompatybilna z 3.8. Co ciekawe autor pokusił się o przeprowadzenie testów na sygnałach HDMI oraz VGA.


Podsłuch sejsmiczny

Niekiedy do pomieszczenia trudno się dostać, lub ukrycie urządzeń szpiegowskich może być zbyt ryzykowne. Rozwiązaniem takich utrudnień może być podsłuch sejsmiczny - umożliwia słuchanie przez ścianę rozmów z pomieszczeń i budynków, do których wnętrza nie ma dostępu. Głowica wzmacnia wibracje - nawet najcichszy szept jest słyszalny. Podsłuchy stetoskopowe są bardzo precyzyjnymi urządzeniami. Wzmacnia odbijający się od przeszkody (ściany lub podłogi) sygnał kilka tysięcy razy, można go podłączyć do urządzenia rejestrującego (dyktafonu, telefonu) i nagrywać, lub nawet na bieżąco odszumić materiał albo słuchać go na bieżąco przez słuchawki. Polecamy zakup podsłuchu tego typu w cenie co najmniej 1000zł., inaczej będziecie Państwo raczej zawiedzeni. Z doświadczenia, polecamy także producentów japońskich.


P.A.W. REDIGO sp. z o.o.
Dane firmowe/dane do faktury:
Kasztanowa 20/8
53-125 Wrocław

Signal: 888 855 543
NIP: 8942862533
REGON: 933042312
KRS: 0000221414
nr wpisu MSWiA: RD-41/2008

Działamy także na terenie:
Detektyw Wrocław

Detektyw

Wrocław
Detektyw Wałbrzych

Detektyw

Wałbrzych
Detektyw Legnica

Detektyw

Legnica
Detektyw Jelenia Góra

Detektyw

Jelenia Góra
Detektyw Lubin

Detektyw

Lubin
Detektyw Głogów

Detektyw

Głogów
Detektyw Świdnica

Detektyw

Świdnica
Detektyw Bolesławiec

Detektyw

Bolesławiec
Detektyw Oleśnica

Detektyw

Oleśnica
Detektyw Oława

Detektyw

Oława
Detektyw Dzierżoniów

Detektyw

Dzierżoniów
Detektyw Zgorzelec

Detektyw

Zgorzelec

Teren działania

Wszelkie materiały umieszczone w serwisie prezentujące warunki wykonania usług i/lub sprzedaży produktów, są informacją handlową i nie  mogą być uznana za ofertę w rozumieniu art. 66 ustęp 1 Kodeksu  Cywilnego. Stanowią one zaproszenie do rokowań w rozumieniu art. 71  Kodeksu Cywilnego. Prezentowane dane nie stanowią oferty handlowej w  rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.