Informatyka śledcza

Informatyka śledcza

Usługi dochodzeniowo-śledcze bazujące na identyfikacji, odnajdywaniu, ekstrakcji i zabezpieczaniu środków dowodowych związanych z danymi elektronicznymi, a także na późniejszej analizie zgromadzonych informacji w celu ustalenia rzeczywistego przebiegu zdarzeń.

Poza Computer Forensics, polegającą na badaniu komputerów oraz urządzeń przenośnych, dostarczamy rónież również przestrzeń Cyber Forensics, czyli analizę powłamaniową i przeciwdziałania naruszeniom w usługach sieciowych i mediach teletransmisyjnych.

Zwalczamy korupcję, oszustwa i kradzieże informacji w cyfrowym świecie, oferując szerokie spektrum działań, które tworzą kompletny proces dochodzeniowy: od pozyskiwania i zabezpieczania materiału dowodowego, przez biznesową analizę specyficznych danych, aż po raportowanie i doradztwo w zakresie dalszego postępowania i zapobiegania występowaniu incydentów w przyszłości, posiadamy niezbędne środki ludzkie i zasoby materiałowe by, między innymi, identyfikować, pozyskiwać, oceniać, wyodrębniać i prawidłowo zabezpieczać materiał dowodowy, stosujemy najlepsze praktyki branżowe, regulacje prawne i organizacyjne oraz rozwiązania dostosowane do badań nośników informacji i systemów teleinformatycznych (w tym komputerów i urządzeń mobilnych) czyli wszytskie niezbędne metody działania i warsztat pracy informatyka śledczego, w tym stosowane narzędzia i rozwiązania oraz elementy analizy kryminalistycznej, mechanizmy służące kontroli i analizie logów oraz rejestrów informacji w systemach IT a także zasady prowadzenia audytów opartych o normy bezpieczeństwa i przepisy dotyczące zarządzania i ochrony informacji.

Prowadzimy badania materiału dowodowego oparte o dostępne narzędzia, metodykę oraz samodzielnie opracowane rozwiązania, w tym metody badania urządzeń uszkodzonych oraz, wymagających szczególnego podejścia, urządzeń nietypowych.

Można wyróżnić następujące fazy wykonania usługi:

  1. Zabezpieczenie dowodu – kopiowanie nośników.
  2. Przetwarzanie danych – przygotowywanie danych do przeglądu i analizy, odzyskiwanie danych, łamanie haseł, wypakowywanie archiwów, ujednolicanie formatu dokumentów. Wszelkie czynności zmierzające do rozpoznania i przekazania do analizy możliwie wszystkich danych zawartych na nośniku, filtrowanie danych w celu eliminacji niepotrzebnego materiału lub w celu skupienia analizy na materiale najbardziej wartościowym.
  3. Przegląd danych – dokumentów, często zdjęć.
  4. Analiza danych cyfrowych w różnorodnych formatach, często szesnastkowym. Zwykle należy połączyć dane z różnych źródeł w celu wysnucia oraz obrony postawionej tezy.
  5. Raport – finalnym etapem informatyki śledczej jest raport – zawsze dostosowany do rodzaju postępowania którego dotyczy.

P.A.W. REDIGO sp. z o.o.
Dane firmowe/dane do faktury:
Kasztanowa 20/8
53-125 Wrocław

Signal: 792 430 078
NIP: 8942862533
REGON: 933042312
KRS: 0000221414
nr wpisu MSWiA: RD-41/2008

Działamy także na terenie:
Detektyw Wrocław

Detektyw

Wrocław
Detektyw Wałbrzych

Detektyw

Wałbrzych
Detektyw Legnica

Detektyw

Legnica
Detektyw Jelenia Góra

Detektyw

Jelenia Góra
Detektyw Lubin

Detektyw

Lubin
Detektyw Głogów

Detektyw

Głogów
Detektyw Świdnica

Detektyw

Świdnica
Detektyw Bolesławiec

Detektyw

Bolesławiec
Detektyw Oleśnica

Detektyw

Oleśnica
Detektyw Oława

Detektyw

Oława
Detektyw Dzierżoniów

Detektyw

Dzierżoniów
Detektyw Zgorzelec

Detektyw

Zgorzelec

Teren działania

Wszelkie materiały umieszczone w serwisie prezentujące warunki wykonania usług i/lub sprzedaży produktów, są informacją handlową i nie  mogą być uznana za ofertę w rozumieniu art. 66 ustęp 1 Kodeksu  Cywilnego. Stanowią one zaproszenie do rokowań w rozumieniu art. 71  Kodeksu Cywilnego. Prezentowane dane nie stanowią oferty handlowej w  rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.